(+420) 777 156 057 nebo 211 221 758

LevnéMoto ul. Hulická 2738, Praha 9

Linhai vs. Journeyman - diskuze

reagovat
Linhai vs. Journeyman  
2018-02-09 10:10:56

Karlos (anonymný užívatel)

Dobrý den,uvažuji o zakoupení čtyřkolky.V tom neužším výběru zbyly tyto 2 značky,tak se nyní rozhoduji.Nejlépe informace od skutečných majitelů.děkuji
Linhai vs. Journeyman  
2018-02-09 10:21:12

Oskar (anonymný užívatel)

Já tedy namám velkou zkušenost ani s jednou značkou.Na srazech jsem si je vyzkoušel na tratích a přišlo mě to dost podobné svezení jak výkonem tak jízdními vlastnostmi.Koukal jsem na nový Gladiator X850 ,vypadá vzhledově pěkně ,ale ta cena...ta cena.Myslím že člověk který dá čtvrt milionu za čínské CF moto by měl dostat k faktuře ještě bezplatnou prohlídku od psychiatra.Dneska si koupíte Blade 1000 i s posilovačem za 230 tisíc a svezení je nezapomenutelný zážitek.Já TGB mám a tak vím o čem mluvím.
Linhai vs. Journeyman  
2018-02-09 11:51:04

Pavlína26 (anonymný užívatel)

Také jsem tuhle otázku řešila.Dříve jsem měla Journeymana 510 a byla jsem s ním spokojena.Tak jsem chtěla zůstat věrná značce.Původně jsem si vybrala Journeyman X450 (390ccm) ale moc mě nevyhovovala.Je malá a motoricky rozuměj výkonově né uplně to co bych od nového stroje očekávala.Tak jsem uvažovala o X550 ta je moc hezká ,ale nakonec 175 000kč bylo pro mě moc drahá na to ,že to není "značkový" stroj i když věřím ,že by sloužila dobře.Nakonec jsem si vybrala Linhaie 500 euro 4 se zadním diferenciálem a motorem se vstřikováním.troufnu si říct ,že jízdní vlastnosti jsou stejné jako na Journeymanu X550 a ten rozdíl v ceně 65 000kč nerozumím v čem mám hledat.Je pravda že prostě dizajnově Journeyman je hezčí stroj,zpracování detailu ,spasování plastů je bezesporu dále.Ale toto mě v rozhodování zda dát o totožný stroj o téměř 70 tisíc více určitě nepřesvědčilo.
Linhai vs. Journeyman  
2018-02-09 18:46:44

Martin (anonymný užívatel)

Zdravim ja mam Linhai 550 efi rok starou a jsem spokojen jezdim teren tak i taham karu nebo maly bagrik. Mam na ni 1500km a bez poruch. Zrovna vcera prijel bratranec s novou Journeyman 550 ma ji asi tyden. Vzhledove stejny a neco ma min neco vic. Na vic ma si o 5koni silnejsi motor. V jizdnich vlasnostech jsem nepostrehl zadny rozdil. Jen je rozdil v cene a to 40tisic.
Linhai vs. Journeyman  
2018-02-09 18:47:50

Martin (anonymný užívatel)

Zdravim ja mam Linhai 550 efi rok starou a jsem spokojen jezdim teren tak i taham karu nebo maly bagrik. Mam na ni 1500km a bez poruch. Zrovna vcera prijel bratranec s novou Journeyman 550 ma ji asi tyden. Vzhledove stejny a neco ma min neco vic. Na vic ma si o 5koni silnejsi motor. V jizdnich vlasnostech jsem nepostrehl zadny rozdil. Jen je rozdil v cene a to 40tisic.
Linhai vs. Journeyman  
2018-02-09 19:31:07

ATV-Robik (anonymný užívatel)

ani jedna volba není špatná.Jsou to vlastně poslední 2 výrobci čtyřkolek ,který v Číně zbyly.Ještě funguje tuším Hsun ale ten je dost drahý a nemůže konkurovat těmto dvoum výrobcům.Ostatní výrobci se přeorientovali na jiný druh zboží nebo neevropský trhy.Když si vzpomenu před 10 lety tak to chrlila každá druhá fabrika.Ale možná se zase zvednou z mrtvých ,ale upřímně o tom pohybuji ,protože Linhai nastavil takovou cenovou polituku ,až se člověk někdy až diví ,že to za tyhle peníze dokážou vyrobit.Na druhou stranu jedou v takové kvantitě,že to mají jejich manažeři asi dobře spočítané.
Linhai vs. Journeyman  
2018-02-10 12:29:35

Co jsem si tak zjišťoval,tak obě značky jsou osazeny stejnými motory.Journeyman má motor CF Moto CF188 a Linhai má LH188MR.Ale možná tyto nové se vstřikováním mají již jiné označení.Podstatné je ,že oba motory jsou okopírované ze čtyřkolky Suzuki LTA 500 Vinson.Sice všude hlásá CF moto ,že je to jejich motor, ale když se podíváte na oba rozebrané motory ,tak jsou až na nějaké drobné odchylky uplně stejné.Takže ten vývoj u CF Moto asi nebude tak slavný.
Linhai vs. Journeyman  
2018-02-10 18:09:05

ATV-Robik (anonymný užívatel)

Přesně tak,pro CF Moto rozuměj (Journeyman) jsou to prostě pouze reklamní fráze ,že mají vlastní motorárnu s vývojem.Pravda je taková,že vezmou nějaký prověřený motor,rozeberou ho přeměří všechny součástky ,vloží to do programu a pak to vydávají za svůj vývoj.Jako CF Moto 172MM je okopírovaný motor ze skútru Yamaha Majesty 250.
Linhai vs. Journeyman  
2018-02-10 20:43:29

ten motor od Journeymana je i hodně podobný s motorem Polaris Sportsman 500,ale je pravda co jsem tak zjišťoval ,že třeba s Vinsonem od Suzuki má CF Moto i stejné rozměry řemene variátoru.
Linhai vs. Journeyman  
2018-02-12 09:41:38

Pavlína26 (anonymný užívatel)

To je škoda ,že takovéto informace se nikde jinde nedozvíte.Třeba na konkurenčním diskuzním fóru o čtyřkolkách quadmania.cz když by jste toto napsali ,tak to hned smažou,protože je tam značka Journeyman až neskutečně protěžovaná a nerozumím proč?